ChaharChoob | دکوراسیون اتاق کار
" دکوراسیون و مصنوعات چوبی و ام دی اف " طراح ، سازنده و مجری دکوراسیون پروژه های ساختمانی l درب و چهارچوب l میز ، پیشخوان وکانتر l پارتیشن بندی دوجداره l کمد وکابینت آشپزخانه l کمد و کابین استخر
در درب درب ضد سرقت درب چوبی درب منزل دربهای ضد سرقت درب ورودی درب های ضد سرقت در اتاق چهارچوب درب داخلی قیمت درب درب ام دی اف درب mdf درب سی ان سی درب cnc خرید درب فروش درب تولید درب فروش درب تولید درب قیمت درب کابینت کابینت آشپزخانه دکوراسیون آشپزخانه کابینت ام دی اف مدل کابینت مدل کابینت آشپزخانه آشپزخانه کابینت مدرن کابینت کلاسیک طرح کابینت عکس کابینت کابینت آشپزخانه مدرن آشپزخانه مدرن طرح کابینت آشپزخانه مدل آشپزخانه کابینت mdf کابینت اشپزخانه مدل جدید مدل کابینت ام دی اف انواع کابینت آشپزخانه کابینت جدید مدل کابینت mdf کابینت چوبی کابینت اشپرخانه ساخت کابینت کابینت ساز فروش کابینت تولید کابینت دکوراسیون داخلی کمد دیواری کمد لباس مدل کمد دیواری کمد دیواری اتاق خواب کمد دیواری ام دی اف مدل کمد لباس کمد دیواری ریلی مدل کمد دیواری ام دی اف مدل کمد دیواری اتاق خواب کمد دیواری مدرن طرح کمد دیواری عکس کمد دیواری انواع کمد دیواری کمد ریلی مدل کمد کمد لباس ام دی اف مدلهای کمد دیواری طراحی کمد دیواری طرح کمد دیواری اتاق خواب عکس کمد عکس کمد لباس کمد ام دی اف کمد اتاق خواب مدل کمد دیواری جدید تصاویر کمد دیواری عکس کمد دیواری اتاق خواب کمد دیواری mdf دکوراسیون کمد دیواری کمد چوبی قیمت کمد لاکر خرید کمد کمد mdf پارتیشن پارتیشن اداری پارتیشن دوجداره پارتیشن ام دی اف پارتیشن چوبی پارتیشن بندی اداری پارتیشن mdf کابین دوش میز تلویزیون میز تحریر میز کامپیوتر میز میز اداری میز مدیریت میز مطالعه میز کنفرانس میز چوبی میز و صندلی اداری میز کارمندی میز ام دی اف میزهای اداری ویترین قفسه قفسه بندی بایگانی ریلی کمد بایگانی ریلی کابین قفسه چوبی انواع قفسه مدل قفسه فایلینگ مبلمان اداری ام دی اف تخت نوزاد صندلی اداری تخت و کمد نوزاد دکوراسیون بانک کمد استخر دکوراسیون منزل دکوراسیون دکوراسیون اتاق خواب دکوراسیون داخلی منزل اتاق خواب معماری دکوراسیون خانه طراحی داخلی دکوراسیون مغازه خانه های زیبا دکوراسیون پذیرایی دکوراسیون منزل ایرانی طراحی داخلی منزل معماری داخلی طراحی داخلی ساختمان دکوراسیون داخلی خانه سرویس بهداشتی طراحی دکوراسیون داخلی دیزاین دیزاین منزل طراحی نما دکوراسیون چوبی طراحی دکوراسیون عکس دکوراسیون منزل دکوراسیون اداری طراحی منزل دکوراسیون داخلی اتاق خواب طراحی دکوراسیون منزل لابی هتل دکوراسیون سرویس بهداشتی طراحی داخلی خانه دکوراسیون ام دی اف اتاق کار دکوراسیون اتاق نشیمن دکوراسیون دفتر کار طراحی داخلی اتاق خواب طراحی دفتر کار طراحی و دکوراسیون داخلی طراحی لابی دکوراسیون داخلی دفتر کار دکوراسیون سالن دکوراسیون mdf عکس سرویس بهداشتی اتاق مدیریت دکوراسیون اتاق مطالعه دکوراسیون لابی دکوراسیون هتل اجرای دکوراسیون
3335
rtl,portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-3335,ajax_fade,page_not_loaded,smooth_scroll,

دکوراسیون اتاق کار

 
دسته بندی :
مطالب مفید و کاربردی

درباره نویسنده

اتاق کار

  امروزه بسیارند افرادی که ساعاتی طولانی را در منزل از رایانه استفاده می کنند یا بخشی از کارهای اداری خود را در منزل انجام می دهند. بنابراین فراهم کردن فضایی مناسب برای این افراد امری لازم و ضروری به نظر می رسد.  اگر در منزل فضایی صرفاً برای این منظور در اختیار ندارید، می توانید این مکان را بخشی از فضای اتاق خواب، نشیمن و … در نظر بگیرید.

   از طرف دیگر وقتی که شما دفتر کارتان را در منزل بنا می کنید طبیعتا انتظار دارید بهره وری بالایی از این دفتر داشته باشید. این بهره وری مستلزم کارایی و سازمان دهی است. اتاق کار شما باید محلی دنج و راحت باشد. وقتی که با آرامش خیال کار می کنید توان کاری تان افزایش می یابد. اغلب مردم در مورد اینکه چگونه اتاق کار خانگی شان را تزیین (دکوربندی) کنند دچار ابهام می شوند و تا زمانی که از ایده های دکوراسیون بهره نگیرند محل کار و یا مطالعه شان محیطی ناخوشایند و کسل کننده خواهد بود.

ایده هایی برای اتاق کار

  مهمترین کمک ایده های تزیینی در محل کار تنها خوش منظر کردن آنجا نیست بلکه استفاده و کاربرد مناسب محل مذکور برای اهداف عملی و کاری است. حتی اگر اتاق کوچک باشد با در نظر گرفتن اصول طراحی اتاق کار و اتاق مطالعه، می توانید آن را بزرگ و چشم نواز نمایید.

به چند ایده مناسب برای فضای کار توجه کنید :

   اتاق زیر شیروانی : این فضا می تواند فضایی دنج و محفوظ برای یک دفتر کار خانگی باشد. التبه به دلیل وجود سقف و دیوارهای کج و ارتفاع کم سقف باید ملاحظات لازم برای تدارک دیدن فضاهای ذخیره سازی متناسب با فضا صورت گیرد.

   زیرزمین : زیرزمین برخی خانه ها موقعیت بسیار مناسبی برای تبدیل شدن به اتاق کار خانگی دارد بنابراین اگر چنین موقیعتی در خانه دارید از آن استفاده کنید. البته مشکل کوتاهی سقف، رطوبت و سرمای هوا در زیرزمین وجود دارد که قابل حل است.

   اتاق خواب مجزا : یکی از ایده آل ترین فضاها برای طراحی یک اتاق کار خانگی، استفاده از یکی از اتاق خواب های خانه است. در این فضا همه شرایط برای یک اتاق کار مفید مهیا است.

   کمد :  تعجب نکنید یک کمد با عمقی مناسب می تواند به یک دفتر کار خانگی نقلی و کاربردی تبدیل شود. به این منظور کافیست میزی کم عرض به عنوان میز کار برای لپ تاپ و فضاهای ذخیره سازی دیواری به میزان کافی در فضای کمد بگنجانید.

   بخشی از اتاق خواب :  گوشه ای از اتاق خواب اصلی خود را می توانید به فضای کار اختصاص دهید. برای این کار باید حریم هر یک از فضاها را به نحوی تفکیک کنید و حریم خصوصی هر کدام از فضاهای خواب و کار را تعریف کنید. بهترین حالت این است که دو فضا را طوری از هم جدا کنید که زمانی که روی تخت دراز کشیده اید میز کار دیده نشود و هم چنین زمانی که پشت میز کار نشسته اید تخت خواب را نتوانید ببینید. برای ایجاد چنین فضایی می توانید از پارتیشن استفاده کنید.

   آشپزخانه : گوشه ای از آشپزخانه شما می تواند دفتر کار باشد. این ایده برای خانم های خانه دار و شاغلی که علاوه بر کارهای خانه و آشپزی باید بخشی از کارهای حرفه ای مربوط به شغل خود را در خانه انجام دهند بسیار مناسب است.

   اتاق نشیمن :  می توانید یک گوشه از اتاق نشیمن خود را به دفتر کار خانگی تبدیل کنید. فقط باید مانند تمام فضاهای ادغامی دیگر، حریم هر دو فضا را به خوبی تعریف و تفکیک کنید.

   اتاق غذاخوری :  اگر در خانه اتاقی مخصوص غذاخوری مهمان دارید که از آن در مناسبت های خاص استفاده می کنید، قسمتی از آن را می توانید به دفتر کار خانگی خود اختصاص دهید. در این صورت می توانید از میزغذاخوری به عنوان میز کار نیز کمک بگیرید.

   یک سازه جدید :  هم چنین می توانید در صورت امکان اتاقکی ساده در حیاط پشتی یا در گوشه ای از حیاط اصلی یا پشت بام خانه بسازید و آن را به دفتر کار خانگی خود تبدیل کنید. در این صورت دفتر کاری آرام و دنج خوهید داشت.

تجهیزات و مبلمان مناسب

  ارزیابی نیازها زمانی که فضای مناسب برای دفتر کار خانگی خود را پیدا و انتخاب کردید، باید فهرستی از نیازهای خود در دفتر کار اعم از تجهیزات و مبلمان مورد نیاز تهیه کنید.

برخی از این عناصر معمول و مورد نیاز در دفتر کار به شرح زیر است :

   تجهیزات : عناصری از قبیل کامپیوتر، تلفن، دستگاه ها پرینتر، اسکنر، دستگاه کپی و فکس که باید فضایی برای قرار دادن آن ها تعیین کنید و به آن ها اختصاص دهید.

    میز کامپیوتر را باید طوری در فضا قرار دهید که مانیتور رو به پنجره نباشد. چیدمان دفتر کار خانگی می تواند به صورت خطی، راهرویی، Lشکل یا Uشکل باشد :

  چیدمان  خطی :  میز کار و فضاهای ذخیره سازی زمینی در این نوع چیدمان کنار هم جلوی دیوار قرار می گیرد. این چیدمان برای افرادی مناسب است که در آن واحد نیاز به دسترسی به اشیا و عناصر متعدد ندارند. این روش همچنین باعث اشغال شدن فضای زمینی کمتری می شود.

  نوع راهرویی :  در این چیدمان میز کار و قفسه های زمینی به صورت موازی روبروی هم قرار داده می شوند طوری که یک راهرو بین آنها ایجاد می شود. این راهرو بین میز کار و قفسه ها باید حداقل دارای عرض ۱۰۵ سانتی متر باشد.

  نوع ال شکل :  میز کامپیوتر، میز کار و قفسه ها در این حالت به نحوی گوشه دار و عمود بر هم کنار هم قرار می گیرند و طرحی  L(ال) مانند را به وجود می آورند.

  نوع U شکل :  این نوع چیدمان بیشترین مقدار فضای زمینی را اشغال می کند و در آن میز کار، کامپیوتر، سطح کار و قفسه ها طوری قرار می گیرند که حالتی U شکل پیدا کنند. انتخاب میز برای انتخاب و خرید میز و سطح کار گزینه های زیادی وجود دارد.  میز اتاق کار خود را باید بر اساس نوع نیازی که به آن دارید طوری انتخاب و خریداری کنید که میز کار برای شما مناسب و راحت باشد.

    میز کامپیوتر : میزهای کامپیوتر طوری طراحی و ساخته شده اند که قطعات مختلف آن را می توان کنار هم قرار داد و ساختاری L شکل یا U مانند ایجاد کرد.

   میزهای توکار : این نوع میزها معمولا برای قرارگیری در فضاهایی خاص و فرو رفته که در اتاق وجود دارند سفارش داده و ساخته می شوند. میزهای توکار برای فضاهای محدود گزینه مناسبی هستند و به این ترتیب در فضا صرفه جویی می شود.

   میزهای سنتی :  این میزها از میزهای کار شرکتی بزرگ تر هستند و معمولا دارای ابعاد ۷۵×۱۵۰ سانتی متر است.

  میز کار :  میزهای کار یا میزهای تحریر طوری طراحی شده اند که دارای ارتفاع مناسب باشند و زمانی که فرد روی صندلی پشت آن نشسته و مشغول کار است احساس راحتی و تسط کامل کند.

   صندلی مناسب بخرید بسته به زمانی که در اتاق کار خود به سر می برید و روی صندلی می نشینید باید برای صندلی اتاق کار خود هزینه کنید. برای حرکت آسان حین کار از صندلی های رایج چرخدار با پایه های ستاره ای استفاده کنید. هم چنین حتما صندلی کار خود را قبل از انتخاب و خرید امتحان کنید.

   صندلی های مدیر یا اجرایی : این صندلی ها معمولا دارای دسته و تکیه گاه بلند هستند و پهنا و مقیاس آن ها از دیگر صندلی ها بزرگ تر است.

 صندلی های کار معمولی :  صندلی های کار معمولی معمولا دارای تکیه گاهی کوتاه تر هستند و در نوع بادسته و بدون دسته وجود دارند. این نوع صندلی ها برای کار با کامپیوتر مناسب هستند. بهتر است هنگام خرید این نوع صندلی ها انواعی را که تکیه گاه و دسته های قابل تنظیم دارند خریداری کنید.

  فضای ذخیره سازی :  فضای ذخیره سازی کامل و متنوع در اتاق کار از اهمیت زیادی برخوردار است و برای داشتن یک اتاق کار سازمان یافته و کاربردی عنصری حیاتی است. فضاهای ذخیره سازی مناسب برای اتاق کارهای مختلف طراحی و تولید می شود.

  فایل های جانبی : استفاده از این فایل ها راحت تر از فایل های عمودی است. عمق استاندارد این فایل ها حدود ۵۰ سانتی متر و پهنای آن ها بین ۷۵ تا ۱۰۵ سانتی متر است. این فایل ها نسبت به فایل های عمودی فضای زمینی بیشتری را اشغال می کنند و در انواع یک تا پنج کشویی موجود هستند.

  فایل های عمودی : این فایل ها در ارتفاع های متنوع در بازار موجود هستند و ارتفاع آن ها بستگی به تعداد کشوهای آن دارد. عمق این فایل ها بین ۳۵ تا ۶۰ سانتی متر است.

   فایل های تخت : این فایل ها دارای پهنا و عمق زیاد هستند که ورقه های کاغذی با مقیاس بزرگ در آن ها جا می گیرد و معمولا توسط معماران و نقشه کش ها استفاده می شود.

    کتابخانه ها : کتابخانه یا همان قفسه های کتاب را می توانید هم به صورت آماده و ساخته شده و هم به صورت سفارشی و متناسب با فضایی که دارید تهیه کنید.

   طبقات دیواری : این طبقه ها گزینه های ارزان و بسیار راحتی برای نصب هستند که می توانید آن ها روی هر قسمت از دیوار نصب کنید و به خوبی از فضای دیواری اتاق کار خود استفاده کنید.

   فضاهای ذخیره سازی متفرقه : برخی دیگر از فضاهای ذخیره سازی از قبیل باکس های متعدد، تخته اعلانات و … از جمله عناصری هستند که می توانید از آن ها به عنوان فضای ذخیره سازی مطابق با نیاز خود در دفتر کار استفاده کنید.

نور پردازی

نورپردازی : انواع مختلف نورپردازی از قبیل نورپردازی کلی و کاربردی که در قسمت های مناسب فضا و به میزان و شدت کافی وجود داشته باشند باید در این فضا ایجاد شود.

  برای جلوگیری از خستگی چشم و سردرد، نورپردازی کافی و مناسب یک ضرورت در اتاق کار محسوب می شود. برای داشتن یک نور پردازی ایده آل و روشن کردن فضا به میزان کافی باید از انواع و لایه های مختلف نور کنار هم استفاده کنید.

   نورپردازی کلی : این نور پردازی که نورپردازی سقفی نیز نام دارد نوری یکنواخت در سراسر فضا پخش می کند و به صورت کلی فضا را روشن می کند. می توانید برای تنظیم سطح و شدت نور در ساعات مختلف روز از دیمر استفاده کنید.

   نورپردازی کاربردی : این نوع نورپردازی تنها سطحی خاص را روشن می کند و قسمتی را که کار روی آن انجام می شود روشن می کند. این نورپردازی جلوی خستگی چشم ها را گرفته و کمک می کند تمرکز شما روی کار بالا برود. نور چراغ مطالعه نوعی از نورپردازی کاربردی محسوب می شود.

  نورپردازی تاکیدی : وجود این نوع نورپردازی در اتاق کار ضرورت چندانی ندارد و برای تاکید بر حضور برخی عناصر که معمولا عناصر هنری و دکوراتیو است کاربرد دارد.

دکوراسیون اتاق کار

   در دکوراسیون اتاق کار قبل از انتخاب طرح، ببینید کدام رنگ روی شما تاثیر مثبت می‌گذارد. می‌گویند سبز تسکین‌دهنده و هماهنگ‌کننده است و خاکستری الهام‌بخش نبوده و خلاقیت‌ها را مهار می‌کند.  از آن‌جا که کاغذ دیواری‌ها بیش از حد محرکند و حواس را پرت می‌کنند، بهتر است فقط آن را به یک دیوار محدود کنید. تصمیم بگیرید دفتر کارتان با مبلمان و چوب‌های تیره، آنتیک و قدیمی باشد یا جدید و مدرن. اگر مورد اول را می‌پسندید، سعی کنید چیزهای اصیل مانند صندلی دسته‌دار چرمی یا یک لامپ رومیزی برنجی با حباب شیشه‌ای و رنگی را انتخاب کنید. اما اگر می‌خواهید جدید به نظر برسد، رویه میز و صندلی، را شیشه‌ای انتخاب کنید.

   اگر اتاق اضافی‌ای ندارید، یک قسمت را با تغییر رنگ از سایر جاها جدا کرده، به محل کار اختصاص دهید. صفحات کشویی راه دیگری برای جدا کردن محیط کار از سایر قسمت‌‌هاست تا هنگام استراحت با انبوهی از کاغذ روبه‌رو نشوید.

    برای تزئینات اتاق کار  یک کاغذ دیواری زیر شیشه میز یا سطح کار قرار دهید و زمانی که از آن خسته شدید، به راحتی آن را عوض نمایید. یک ساعت دیواری تزیینی باعث می‌شود زمان را از دست ندهید.  اگر به دنبال دفتری با ظاهر قدیمی هستید، یک کاغذ نگه‌دار و یک تلفن قدیمی را به وسایل اضافه کنید. کتاب‌ها را طوری روی قفسه‌ها قرار دهید که جلد آْن‌ها به طرف بیرون باشد تا نمای زیباتری ایجاد کند. لوازم‌التحریر جدید را فراموش نکنید.

44