ChaharChoob | دکوراسیون آشپزخانه
" دکوراسیون و مصنوعات چوبی و ام دی اف " طراح ، سازنده و مجری دکوراسیون پروژه های ساختمانی l درب و چهارچوب l میز ، پیشخوان وکانتر l پارتیشن بندی دوجداره l کمد وکابینت آشپزخانه l کمد و کابین استخر
در درب درب ضد سرقت درب چوبی درب منزل دربهای ضد سرقت درب ورودی درب های ضد سرقت در اتاق چهارچوب درب داخلی قیمت درب درب ام دی اف درب mdf درب سی ان سی درب cnc خرید درب فروش درب تولید درب فروش درب تولید درب قیمت درب کابینت کابینت آشپزخانه دکوراسیون آشپزخانه کابینت ام دی اف مدل کابینت مدل کابینت آشپزخانه آشپزخانه کابینت مدرن کابینت کلاسیک طرح کابینت عکس کابینت کابینت آشپزخانه مدرن آشپزخانه مدرن طرح کابینت آشپزخانه مدل آشپزخانه کابینت mdf کابینت اشپزخانه مدل جدید مدل کابینت ام دی اف انواع کابینت آشپزخانه کابینت جدید مدل کابینت mdf کابینت چوبی کابینت اشپرخانه ساخت کابینت کابینت ساز فروش کابینت تولید کابینت دکوراسیون داخلی کمد دیواری کمد لباس مدل کمد دیواری کمد دیواری اتاق خواب کمد دیواری ام دی اف مدل کمد لباس کمد دیواری ریلی مدل کمد دیواری ام دی اف مدل کمد دیواری اتاق خواب کمد دیواری مدرن طرح کمد دیواری عکس کمد دیواری انواع کمد دیواری کمد ریلی مدل کمد کمد لباس ام دی اف مدلهای کمد دیواری طراحی کمد دیواری طرح کمد دیواری اتاق خواب عکس کمد عکس کمد لباس کمد ام دی اف کمد اتاق خواب مدل کمد دیواری جدید تصاویر کمد دیواری عکس کمد دیواری اتاق خواب کمد دیواری mdf دکوراسیون کمد دیواری کمد چوبی قیمت کمد لاکر خرید کمد کمد mdf پارتیشن پارتیشن اداری پارتیشن دوجداره پارتیشن ام دی اف پارتیشن چوبی پارتیشن بندی اداری پارتیشن mdf کابین دوش میز تلویزیون میز تحریر میز کامپیوتر میز میز اداری میز مدیریت میز مطالعه میز کنفرانس میز چوبی میز و صندلی اداری میز کارمندی میز ام دی اف میزهای اداری ویترین قفسه قفسه بندی بایگانی ریلی کمد بایگانی ریلی کابین قفسه چوبی انواع قفسه مدل قفسه فایلینگ مبلمان اداری ام دی اف تخت نوزاد صندلی اداری تخت و کمد نوزاد دکوراسیون بانک کمد استخر دکوراسیون منزل دکوراسیون دکوراسیون اتاق خواب دکوراسیون داخلی منزل اتاق خواب معماری دکوراسیون خانه طراحی داخلی دکوراسیون مغازه خانه های زیبا دکوراسیون پذیرایی دکوراسیون منزل ایرانی طراحی داخلی منزل معماری داخلی طراحی داخلی ساختمان دکوراسیون داخلی خانه سرویس بهداشتی طراحی دکوراسیون داخلی دیزاین دیزاین منزل طراحی نما دکوراسیون چوبی طراحی دکوراسیون عکس دکوراسیون منزل دکوراسیون اداری طراحی منزل دکوراسیون داخلی اتاق خواب طراحی دکوراسیون منزل لابی هتل دکوراسیون سرویس بهداشتی طراحی داخلی خانه دکوراسیون ام دی اف اتاق کار دکوراسیون اتاق نشیمن دکوراسیون دفتر کار طراحی داخلی اتاق خواب طراحی دفتر کار طراحی و دکوراسیون داخلی طراحی لابی دکوراسیون داخلی دفتر کار دکوراسیون سالن دکوراسیون mdf عکس سرویس بهداشتی اتاق مدیریت دکوراسیون اتاق مطالعه دکوراسیون لابی دکوراسیون هتل اجرای دکوراسیون
3285
rtl,portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-3285,ajax_fade,page_not_loaded,smooth_scroll,

دکوراسیون آشپزخانه

 
دسته بندی :
مطالب مفید و کاربردی

درباره نویسنده

آشپزخانه

  طراحى دکوراسیون آشپزخانه دریایى است که با فرصت هاى بسیارى براى خلاقیت پرشده است، در آشپزخانه عناصر و اجزاى بسیارى موجود است. با صرف مقدارى وقت و هزینه مى توان تغییراتى جالب و متنوع همگام با فصلى که در آستانه آن هستیم، داد. قسمت مهم دکوراسیون داخلى آشپزخانه را کابینت آن تشکیل مى دهد توجه به انتخاب کابینت در ابتداى مبله کردن منزل بسیار حایزاهمیت است، زیرا کابینت داراى انواع و اقسام متنوعى است و هزینه هاى متفاوتى را براى ساکنان خانه دارد اما به هر حال پس از مدتى شما از دکوراسیون آشپزخانه خود خسته مى شوید.

مطالب بیشتر در مورد آشپزخانه

  اگر بخواهید تنوعى در آشپزخانه خود بدهید و هزینه زیادى را متحمل نشوید مى توان تغییرى روى کابینت ها اعمال کرد، بسته به جنس کابینت خود مى توانید آنها را رنگ کنید، به این نکته نیز توجه داشته باشید که تغییر رنگ برخى از کابینت ها به عهده کارخانه سازنده است. البته باتوجه به سلیقه خود و در نظر داشتن رنگ کلى مبلمان آشپزخانه و منزل خود مى توانید از طیف وسیع رنگ هاى موجود، رنگ مناسب را انتخاب نمایید.

  از سوى دیگر دقت در جزئیات دکوراسیون داخلى آشپزخانه، مى تواند براى تغییرى جالب و جذاب ولى بسیار کم هزینه بسیار شما را یارى رساند بطور مثال با تعویض دستگیره هاى کابینت ها مى توان تغییرى در نماى کابینت ها و در کل در دکوراسیون آشپزخانه ایجاد کرد.  البته دستگیره اى که انتخاب مى کنید مى تواند از جنسهاى مختلفى مانند کریستال، فولاد آبدیده، برنج و… باشد. لولاى درهاى کابینت هم در چهره آن و هم در کاربرى آن تأثیر دارد.

باتوجه به اینکه آشپزخانه داراى عناصر و اجزاى بسیارى است، تنوعى که مى توان در آن ایجاد کرد هم بسیار متنوع است و با کمى دقت و حوصله مى توان تغییراتى زیبا و جذاب هماهنگ با فضای خانه در دکور آشپزخانه که کابینت بخشى از آن است، ایجاد کرد.  همانطور که مطلع هستید صنعت لوازم خانگی در چند دهه اخیر پیشرفت های چشمگیری در راه تحقق همه تصورات ذهنی بشر دربر داشته که آشپزخانه نیز از این مستثنی نبوده. در حقیقت آشپزخانه دفتر کار خانم های خانه دار محسوب می شود و به همین دلیل هم هست که اغلب آنها ها تمایل دارند که مکان را به زیباترین شکل ممکن دربیاورند. نیکوست که بجهت زیباشناختی، نظرخانم خانه را نیز تامین کند. به این منظور می بایست ۴ گام اساسی برداشته شود که شامل طراحی حرفه ای دکوراسیون، سلیقه فردی، کیفیت و نصب کارشناسانه اکیپ اجرایی می باشد.

    بد نیست خانم ها یاد بگیرید که چگونه می توانند ایده های ذهنی خود را در آشپزخانه اعمال کنند. طرز چیدمان وسایل هم از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. وسایل آشپزخانه طوری باید قرار بگیرند که در وهله اول کار کردن با آنها راحت باشد و بعد زیبا به نظر برسند و تعادل در محیط حفظ شود. به هر حال نباید فراموش کرد که چیدمان آشپزخانه هر خانمی با خصوصیات اخلاقی او هماهنگ است.

   ایده شما برای تغییر دکوراسیون آشپزخانه تان هر چه که باشد، هدف این است که قلب خانه تان را منحصراً مطابق طبع و سلیقه تان در تغییر شکل دهید. به این منظور ابتدا مکان مناسب برای قرار دادن سه وسیله اصلی آشپزخانه یعنی: گاز، یخچال، و ماشین لباسشویی را پیدا کنید و سپس به ادامه کار بپردازید. برخی از خانواده ها وعده های غذایی را در آشپزخانه سرو می کنند بنابراین اگر ساکنان خانه شما هم جزء این گروه هستند باید حتی الامکان فضای آشپزخانه را به محیطی آرام بخش و دوستانه تبدیل کنید تا همه افراد از قرار گرفتن در آن لذت ببرند.

   کاربرد رنگ های شاد : آیا تمایل دارید که با افق همگام شوید؟ کارشناسان رنگ در طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی فضاهای خانگی معتقدند که انسانها به ویژه در قرن اخیربیش از هر زمان دیگری نیاز به دیدن رنگ هایی دارند که حس خوش بینی آنها را تقویت کند؛ در این میان رنگ زرد حرف اول را می زند و به عنوان یکی از رنگ های فوق العاده قوی در این زمینه محسوب می شود.

رنگ زرد هم آرامش می دهد و هم انرژی بالایی به همراه دارد. ترکیب سایه روشن های لیمویی، کرم، خورشیدی، و پرتقالی نیز می توانند فضا را زیباتر و شیک تر کنند. ترکیب رنگ لیمویی و کرم فضا را هموار تر، خورشیدی محیط را ملایم تر و پرتقالی آنرا دلنواز تر جلوه می دهد.

نورپردازی در آشپزخانه

    در آشپزخانه های قدیم که مانند امروز دارای کابینت های ثابت و جاسازی شده و محل مشخصی برای اجاق گاز، یخچال و دیگر وسایل آشپزخانه نبودند، نورپردازی اغلب به وسیله یک چراغ آویز سقفی که در مرکز سقف آشپزخانه نصب می شد انجام می گرفت. چرا که اغلب فعالیت های داخل آشپزخانه ( مانند آماده سازی مواد غذایی ) بر روی میز وسط آشپزخانه انجام می شد. اما آشپزخانه های امروزی با ردیفی از کابینت ها، اجاق و یخچال جاسازی شده به موازات و در کنار دیوارهای آشپزخانه نیازمند شیوه دیگری از نورپردازی هستند.

   در آشپزخانه های امروزی قسمت اعظم کار در آشپزخانه بر روی سطح کابینت ها در کنار اجاق گاز و یا شیر آب و سینک ظرفشویی انجام می شود که در اغلب آشپزخانه ها همگی در کنار دیوار قرار دارند اما هنوز چراغ های سقفی از وسط سقف آشپزخانه آویزان هستند، در نتیجه افراد اغلب پشت به منبع نور و در زیر سایه خود مشغول به کار هستند و هنگام کار از نور کافی برخوردار نیستند.

   با توجه به تغییرات ساختار آشپزخانه های امروزی نسبت به گذشته، ما در بخش هایی از آشپزخانه که اغلب محل انجام کار محسوب می شود به نور کافی نیاز داریم. مانند سطح روی اجاق گاز، سینک ظرفشویی و سطوح روی کابینت ها که برای آماده سازی وسایل آشپزی و مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرند.

    علاوه بر نیاز به روشنایی در این اماکن، فضای کلی آشپزخانه نیز باید از نور کافی برخوردار باشد. همچنین در بسیاری از آشپزخانه ها بعضی از کابینت ها با درهای شیشه ای و به صورت ویترین ساخته شده اند تا از آنها برای به نمایش گذاشتن ظروف زیبا و تزئینی استفاده شود. این کابینت ها نیز نیاز به نورپردازی داخلی دارند. به این ترتیب ما نیاز به یک مجموعه منابع نوری داریم که هریک به صورت جداگانه قابل کنترل باشند.

   نور کافی برای سطح روی اجاق گاز در آشپزخانه هایی که دارای یک هواکش یا هود در بالای اجاق گاز هستند به راحتی توسط چراغ هواکش تأمین می شود. اگر بالای اجاق گاز، هواکش مجهز به چراغ وجود ندارد باید یک چراغ قابل تنظیم در بالای اجاق گاز نصب شود. همچنین بالای سینک ظرفشویی نیز به یک چراغ نیاز دارد تا شب هنگام نور کافی برای شست و شوی ظروف و مواد غذایی را برای ما فراهم کند. ترجیحاً هر یک از این چراغ ها باید دارای کلید کنترل مجزا باشند تا فقط در مواقع لزوم مورد استفاده قرار گیرند.

   برای تأمین نور کافی در سطح روی کابینت ها از آنجا که اغلب این سطوح در زیر کابینت های دیواری قرار دارند به راحتی می توان از چراغ های مهتابی که در زیر کابینت ها نصب می شوند بهره گرفت. به این ترتیب چراغ های نصب شده در زیر کابینت های دیواری بی آنکه دیده شوند و یا موجب آزار چشم باشند نور کافی را بر سطح روی کابینت ها می تابانند. چنانچه کابینت های زمینی عمیق باشند و نور محیط به اندازه کافی درون آنها را روشن نکند برای دسترسی راحت به وسایل داخل این نوع کابینت ها می توان چراغ های کوچکی در آنها نصب کرد که با کلیدهای اتوماتیک کنترل شوند و با باز و بسته شدن در کابینت ها روشن و خاموش شوند.

   اگر آشپزخانه شما محل صرف غذا نیز هست استفاده از چراغ های سقفی که ارتفاعشان قابل تنظیم است درست در بالای میز غذاخوری ایده خوبی است. این چراغ ها می توانند هنگام صرف غذا روی میز را به خوبی روشن کنند و در مواقعی که از میز استفاده نمی شود فضای کلی آشپزخانه را روشنایی ببخشند.

صفحات رویه برای کابینت‌های زمینی و کانتر

۱ . صفحات اچ پی ال (HPL) : این گونه از صفحات در حقیقت پر تنوع‌ترین رنگ‌ها را دارا هستند. HPL همان روکشی است که به صورت براق یا مات خش دار می‌باشد و روی ورق‌های ضخیم ام دی اف ( MDF ) یا نئوپان روکش می‌شوند. این صفحات در همان زمان نصب کابینت‌ها نسبت به مقدار مورد نیاز برش خورده و نصب می‌شوند و در سایزهای طولی ۳۶۰ و ۴۱۰ سانتی‌متر هستند. عرض این صفحات در استانداردهای ۳۰‌، ۶۰‌، ۸۰‌، ۹۰ موجود می‌باشد. تهیه ی یک صفحه ی HPL که روی ورق‌های MDF روکش شده باشند کار وقت گیری نیست به شرط آن که ابعاد آن ۶۰ × ۴۱۰ باشد. ابعاد دیگر را باید سفارش داد و معمولا ۲۰ روز زمان تهیه را به تعویق می‌اندازد.

   لبه ی این صفحات می‌تواند نیم گرد و یا تماما گرد بوده و همچنین ضخامت تمام شده بین ۳۲ میلیمتر تا ۶۰ میلیمتر است. این نوع صفحات تقریبا ضد خش بوده و مقاومت مناسبی در برابر آب دارند مگر از جایی که برش خورده و آن قسمت حتما باید توسط چسب‌های سیلیکونی خوب عایق و آب بندی شده باشد. ایرادی هم که در این نمونه مواد هست از این قرار است که ترمیم پذیر نبوده و باید که به موقع بروز ترک یا اشکال جدی حتما تعویض شده تا آب از میان آن به درون قفسه‌های کابینت آشپزخانه وارد نشود. این مواد چنان چه قبلا هم توضیح داده شد از رنگ‌های متنوعی تهیه شده‌اند ولیکن برای کسانی که مایل هستند رنگ درب‌ها با صفحات کاملا یکی باشد، باید گفت که معمولا تعداد اندکی از آن‌ها همرنگی دقیقی با نمونه ی درب‌ها داشته و به این افراد پیشنهاد می‌شود که نزدیک‌ترین رنگ را انتخاب کنند. صفحات روکش HPL جزء صفحات نسبتا ارزان می‌باشد.

۲ . صفحات ام دی اف ( MDF )‌ :

   صفحاتی از این قبیل که دارای روکش ملامینه بوده در واقع همان نمونه ی تهیه شده از نوع درب‌ها هستند که دو MDF 16  یا یک MDF 32 میلی‌متری را به دلیل یکرنگی قطعی درب و صفحه مورد استفاده قرار می‌دهند. این نوع صفحات در ابعاد متفاوت و غیر استانداردی تهیه می‌شود و البته سایز نهایی آن‌ها ۱۸۳ × ۳۶۰ سانتی‌متر مربع می‌باشد. لبه ی بیرونی این صفحات را به دلیل برش هایی که توسط اره زده می‌شود و مغزی ام دی اف آن پیدا می‌شود، برای استحکام بیشتر با نوارهای از جنس پی وی سی ( PVC ) پوشش داده که این مورد باعث می‌شود برخی طراحان، رنگ نوار پی وی سی را از گونه ی دیگری انتخاب کرده و سایه روشن یا همان کنتراستی را به رنگ آمیزی داخل دکوراسیون آشپزخانه بدهند. این نمونه صفحات هم از نوع صفحات ارزان می‌باشد و همین طور تنوع رنگی بسیاری دارند. ویژگی آن‌ها با نوع درب‌های MDF  یکی بوده و سبک خاصی برای طراحی به حساب نمی‌آیند و تکرار می‌کنیم که MDF محصولی با عایق ۱۰۰% در برابر آب محسوب نمی‌شود و تنها مقاومتی که دارند در برابر شرجی هوا و رطوبت کم می‌باشد.

۳ . صفحات فابر گلاس:

   این نوع صفحات در برابر حرارت بسیار آسیب پذیر بوده و تنوع رنگی بسیار محدودی دارند. ارزانترین و پر ایراد‌ترین نوع رویه‌های کابینت محسوب شده و طراحان مدرن کابینت دیگر از این محصول استفاده نمی‌برند. جایگاه این نوع محصولات دیگر در آشپزخانه نیست ولی برخی کابینت سازان غیر متخصص به دلیل ارزانی از آن بهره می‌گیرند.

۴ . صفحات از جنس سنگ :

   همانطور که می‌دانید سنگ‌های زیادی در گذشته برای پوشش دادن سقف کابینت آشپزخانه‌ها به یاری کابینت سازان می‌آمد. بهترین کیفیت را سنگ می‌دانستند ولی طبع سرد آن مورد پسند کاربران آشپزخانه‌ها نبود. این محصول به دلیل مقاومتی که دارند هنوز هم در آشپزخانه‌های صنعتی استفاده می‌شود ولی کاربرد آن در طراحی‌های مدرن از بین رفته است. بیشترین استفاده ای که هم اکنون در آشپزخانه‌ها دارند مربوط به طراحی‌های عمدی از نوع کلاسیک و کهنه کاری می‌باشد. ایراد بزرگی که سنگ دارد این است که در برابر سرما و گرما دچار شکستگی یا ترَک می‌شوند و ترمیم پذیر هم نیستند و باید تعویض شوند. این ایراد را در نمای سنگی بیرونی در اماکنی که چنین طراحی ای را دارند به وفور می‌توان دید. این نوع محصول تقریبا گران بوده و نمونه هایی چون سنگ‌های مرمری گرانیت و‌… دارند. هر چه رگه‌های داخل سنگ‌ها کمتر بوده و در عوض دانه‌های رنگی بیشتری داشته باشند ترکیب جالبتری به کار خواهند بخشید.

۵ . صفحات اکریلیک سخت ( Solid Surface )‌ :

   صفحات سالید سورفیس که به کرین – Korean معروف هستند ابتدا توسط وارد‌کنندگان از کشور کره وارد شد و هم اکنون به همین نام یعنی صفحه یا سنگ کرین معروف هستند که نشانه کره ای بودنشان است. شرکت‌های معروف سامسونگ و ال جی این مواد را برای استفاده رویه کابینت‌ها تهیه کرده‌اند که البته موارد استفاده دیگری هم دارند. این صفحات از مواد اکریلیکی بوده و کاملا عایق مناسبی در برابر مواد چربی و مایعات از جمله آب هستند.

   با توجه به شباهتی که به سنگ دارند ولی از لمس آن‌ها طبع سرد سنگ را حس نمی‌کنیم و تنوع رنگ نسبتا زیادی دارند. این صفحات با توجه به کار بیشتری که می‌برند معمولا زمان تهیه و نصب کابینت آشپزخانه را برای یک تک واحدی به ۴۰ روز می‌رساند! صفحات سالید سورفیس اکریلیک یا کرین‌ها را می‌توان نوع جدیدی از مواد ساخت کابینت آشپزخانه دانست و تا بدین جا سلایق بسیاری از مصرف‌کنندگان را به خود جلب کرده اند.

   این صفحات سخت به ضخامت یک سانتی‌متر بوده ولی با توجه به امکان ابزار خوری آن‌ها می‌شود نمای کار را طوری نشان داد که حتی ۳۰ سانتی‌متر و بیشتر هم ضخامت دارند! به دلیل ابزاری که در دسترس می‌باشد، در تنها نمونه ای از صفحات که می‌شود اشکال منحنی را با ظرافت هر چه بیشتر تهیه نمود همین‌ها می‌باشند. پس نتیجه این می‌شود که این نوع صفحات قابلیات و ویژگی‌های بسیاری نسبت به دیگر صفحات دارند و در ردیف بهترین نوع مواد برای این کار قرار می‌گیرند. قیمت بالای این محصول گاهی مانع تهیه آن برای مصرف‌کنندگان می‌شود.

   صفحات دیگری همچون شیشه و چوب و استیل هم برای کابینت‌ها استفاده می‌شود که برای مصارف حرفه ای نیست و دلایلی از جمله نیاز ویژه یا طراحی به سبب زیبایی را شامل می‌شود.

طراحی دکوراسیون آشپزخانه های کوچک

   برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک باید بدانیم مهمترین هدف ما گرفتن فضاهای غیر ضروری و تبدیل آن به فضاهایی کاربردیست . رنگ های روشن مخصوصا سفید می تواند کمک بزرگی به خواسته شما نماید. استفاده از رنگ سفید همراه با نور پردازی مناسب در دکوراسیون آشپزخانه کوچک  آن را به مکانی بزرگتر و شادتر تیدیل می نماید. برقراری ارتباط با محیط بیرونی آشپزخانه و استفاده مناسب از فضاهای داخل کابینت ها و اوپن برای جابه جایی لوازم مختلف از ویژگی های مثبت در طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک است که آن را بسیار مناسب و ایده آل نموده است. کابینت ها در آشپزخانه های کوچک نقش بسیار پر اهمیتی را ایفا می کنند. می توانید با ایجاد قفسه و کشوهای مختلف درون کابینت ها تمام وسایل آشپزخانه را درون کابینت ها قرار دهید.

24